• UAвулиця Георгія Тороповського, 2, Київ, Україна, 02000

    +38 (063) 44 78 362
  • ROȘoseaua Pipera 42, București 020112, Румунія

    +40 31 229 7723
teil.ua
  • Головна
  • Громадянство ЄС
    • Громадянство ЄС
    • Громадянство Румунії
    • Громадянство Болгарії
    • Громадянство Польщі
    • Громадянство Німеччини
    • Громадянство Чехії
  • Блог
  • Про компанію
  • Контакти
  • UAвулиця Георгія Тороповського, 2, Київ, Україна, 02000

    +38 (063) 44 78 362
  • ROȘoseaua Pipera 42, București 020112, Румунія

    +40 31 229 7723
Як отримати паспорт Австрії

Як отримати паспорт Австрії

На яких підставах українці можуть отримати паспорт Австрії. Умови та порядок отримання громадянства Австрії. Які документи потрібні та скільки коштує австрійський паспорт.


Залиште заявку
та отримайте консультацію



Головна  /   Австрія  /   Громадянство
4.8 / 5
Имя автора Фамилия автора

Дмитро Череванюк

Юрист компанії Teil.ua

Австрія як одна з найрозвиненіших країн Європейського Союзу приваблює багатьох українців. Австрійський паспорт надає власникові безліч можливостей не лише на території держави, а й в інших країнах Євросоюзу. Паспорт Австрії можна отримати через натуралізацію, проживши в державі мінімум 10 років. Громадянство країни також доступне за народженням або відновленням втраченого статусу.

Що дає австрійський паспорт

Оформлення австрійського паспорта дає безліч переваг, серед яких:

  • безвізовий в’їзд у 177 країн, включно з США, Канадою, Австралією та іншими;
  • проживання та робота в будь-якій країні Європейського Союзу;
  • високий рівень життя й доступ до якісної охорони здоров’я та освіти;
  • соціальні гарантії та широкий спектр соцпослуг;
  • можливість жити в безпечній країні зі стабільною економікою, низьким рівнем безробіття;
  • право на участь у виборах та інших політичних процесах Австрії;
  • перспектива передачі громадянства дітям.

Способи набуття громадянства в Австрії

Громадянство Австрії можна отримати за народженням або через натуралізацію. Статус також можна відновити, якщо ви маєте предків-австрійців. Кожен зі способів має свої умови та особливості.

Слід врахувати, що Австрія не визнає другого та подвійного громадянства. Українці, які оформлюють паспорт, зобов’язані відмовитись від попереднього статусу. Виконати цю процедуру необхідно протягом 2 років після того, як вам буде повідомлено про надання громадянського статусу.

Низка країн Євросоюзу дозволяє мати множинне громадянство. Водночас оформити паспорт ЄС можна в найкоротші строки. Подробиці — на консультації у фахівців.

Натуралізація

Отримання австрійського громадянства через натуралізацію передбачає проходження кількох етапів легалізації проживання. Потрібно оформити візу, потім тимчасове та постійне резидентство, а вже після цього можна претендувати на громадянство. Насамперед для відкриття візи знадобиться імміграційна підстава, наприклад:

  • працевлаштування;
  • інвестиційна діяльність;
  • шлюб та возз’єднання сім’ї;
  • біженство.

Щоб отримати паспорт, потрібно мати посвідку на постійне місце проживання протягом певного періоду. Зазвичай цей термін становить 10 років безперервного проживання в Австрії, однак є винятки, що дозволяють скоротити період. Наприклад, особи, які перебувають у шлюбі з громадянином Австрії, можуть подати заяву на громадянство через 6 років спільного проживання.

Також особливі умови поширюються на іноземців, які мають доказ сталої професійної та особистої інтеграції. Представники цієї категорії іммігрантів можуть також одержати громадянство через 6 років проживання.

Претенденти на австрійське громадянство мають підтвердити знання німецької мови на рівні В1. Крім того, потрібно скласти тест на знання австрійської історії та правопорядку. Документальні підтвердження інтеграції до суспільства також є важливою умовою. Це можуть бути свідчення участі у житті суспільства, благодійних організаціях або робочі контракти.

Однією з обов’язкових вимог є фінансова стабільність. Потрібно продемонструвати наявність достатніх коштів для існування без потреби одержання соціальної допомоги за 36 місяців із останніх 6 років до моменту подання заяви. Це підтверджується довідками про доходи, банківськими виписками та іншими фінансовими документами. Відсутність судимості та порушень міграційного законодавства також є ключовою умовою.

Народження

Австрійське громадянство доступне також за народженням. Дитина, один із батьків якої є австрійцем, може претендувати на паспорт країни. Місце народження в такому разі значення не має. Якщо дитина отримує громадянство по батькові, але на момент його народження батьки не були одружені, потрібний доказ батьківства.

Репатріація

Програма передбачає відновлення втраченого статусу. Отримати громадянство може прямий нащадок австрійця або жителя територій, що входили до складу Австро-Угорщини. Взяти участь у програмі репатріації мають право іноземці, батьків, бабусь або дідусів яких виселили з країни до 15 травня 1945 року. Претендувати на відновлення можуть також жертви нацистської Німеччини, зокрема євреї.

Як отримати австрійське громадянство на загальних умовах

  1. Запит ПТП. Для громадян України віза для відвідування Австрії не потрібна. Тому у заявників є два варіанти подати клопотання про отримання посвідки на тимчасове проживання. У першому випадку ви можете подати запит до консульства або посольства Австрії, розташованого в Україні. Рішення про надання ПТП уповноважена служба ухвалює у строк від 1 до 3 місяців. Подати запит на резидентство українці можуть також після приїзду до Австрії. У цьому разі потрібно відвідати відділ міграційної служби за місцем реєстрації, подати відповідні досьє та отримати картку ПТП.
  2. Оформлення постійного місця проживання (ПМП). Посвідку на тимчасове проживання стандартно видають на рік, але її можна продовжувати. Через 5 років легального проживання в Австрії з ПТП з’являється можливість претендувати на постійне резидентство. Карта ПМП буде видана, якщо ви не втратили підстав для перебування в державі.
  3. Проходження тестування. Важливим етапом отримання австрійського громадянства є складання тесту на знання німецької мови. Відповідно до законодавчих вимог володіння мовою має бути на рівні В1. Другий обов’язковий тест визначає рівень знань з історії та культури країни. Від тесту з інтеграції звільняються іноземці, які здобули освіту в одному з вишів Австрії.
  4. Клопотання про громадянство. Насамперед потрібно звернутися до Управління з міграції за місцем проживання в Австрії, подати заяву з документами та сплатити адміністративний збір. Після отримання листа про присвоєння громадянства ви матимете 2 роки, щоб відмовитися від українського паспорта.
  5. Складання присяги. Після відмови від попереднього громадянства вам потрібно особисто з’явитися до уповноваженого органу за місцем проживання для складання присяги. Церемонія передбачає виконання державного гімну, а також усне виголошення тексту присяги. У результаті видається документ про надання статусу, а ви даєте свою згоду виконувати обов’язки громадянина Австрії.
  6. Виготовлення паспорта. Сертифікат про громадянство надає право на оформлення внутрішнього та закордонного паспортів. Обидва документи можна зробити, звернувшись до паспортного столу за місцем проживання. Посвідчення виготовляють упродовж тижня.

Загалом процес отримання громадянства будь-якої держави потребує ретельної підготовки та виконання всіх умов, передбачених законодавством. Допомогти в цьому можуть спеціалісти міжнародного права, зокрема вони підкажуть, де можна оформити паспорт ЄС за спрощеною програмою.

Потрібні документи

До базового досьє для отримання громадянства Австрії входять:

  • заява;
  • закордонний паспорт;
  • автобіографія;
  • фото розміром 35 х 45 мм;
  • картка ПМП;
  • підтвердження доходів;
  • реєстрація місця проживання;
  • медичне страхування;
  • довідка про відсутність судимостей;
  • сертифікат про складання тесту з німецької мови;
  • чек про сплату державного мита.

Документи на громадянство переводять німецькою мовою та завіряють нотаріально. Оскільки Австрія є учасником Гаазької конференції, визнання досьє проходить через апостилювання.

Терміни та вартість отримання

Отримати австрійське громадянство можна, пройшовши всі законодавчі процедури. Купити статус неможливо. Інвестори, які планують робити внесок у розвиток австрійської економіки, також спочатку оформлюють резидентство.

Передбачено і певні витрати під час подання заявок на різних етапах легалізації проживання в державі. Йдеться про обов’язкову сплату державного мита.

Стаття витратВартість (€)
Запит ПТП120
Оформлення ПМП120
Клопотання про громадянство126
Отримання правового статусу 1115
Видача сертифіката про громадянство 15
Замовлення внутрішнього паспорта62
Виготовлення закордонного паспорта 76

Що стосується термінів, то рішення про надання резидентства держоргани ухвалюють від 1 до 3 місяців. Відповідь щодо набуття громадянства ви отримаєте через пів року після подання клопотання.

Деякі країни Євросоюзу пропонують оформлення паспорта в найкоротші строки та з мінімальними умовами для заявника. Спрощені програми дозволяють отримати громадянство без переїзду в країну імміграції та знання мови на високому рівні. Докладно про можливість оформити паспорт ЄС за 1–1,5 роки розкажуть міграційні спеціалісти.

Рекомендовані статті

Як отримати паспорт Бельгії

Як отримати паспорт Бельгії

На яких підставах українці можуть отримати паспорт Бельгії. Умови та порядок отримання громадянства Бельгії. Які документи потрібні та скільки коштує...

Як отримати паспорт Угорщини в 2025 році

Як отримати паспорт Угорщини в 2025 році

На яких підставах українці можуть отримати паспорт Угорщини. Умови та порядок отримання громадянства Угорщини. Які документи потрібні та скільки коштує...

Як отримати паспорт Словаччини у 2025 році

Як отримати паспорт Словаччини у 2025 році

На яких підставах українці можуть отримати паспорт Словаччини. Умови та порядок отримання громадянства Словаччини. Які документи потрібні для та скільки...

Зробіть перший крок
до своєї мрії про успішне життя в Євросоюзі

Розпочніть процес оформлення громадянства ЄС прямо зараз

Залиште заявку
та отримайте консультацію



Оформлення
громадянства Євросоюзу

за спрощеною процедурою, в супроводі спеціалістів Teil


  • Без знання іноземної мови
  • Без суттєвих інвестицій в економіку країни

Залиште заявку
та отримайте консультацію



teil.ua
  • Громадянство ЄС
  • Громадянство Румунії
  • Громадянство Болгарії
  • Громадянство Польщі
  • Громадянство Німеччини
  • Громадянство Чехії

Контакти

  • UAвулиця Георгія Тороповського, 2, Київ, Україна, 02000

    +38 (063) 44 78 362
  • ROȘoseaua Pipera 42, București 020112, Румунія

    +40 31 229 7723

Зв'яжіться з нами

[email protected]
  • Telegram
  • Viber
  • WhatsApp
  • Copyright © «Teil.ua», 2025. All rights reserved.
  • Угода користуванняПолітика конфідеційності