Як отримати паспорт Болгарії
На яких підставах українці можуть отримати паспорт Болгарії. Умови та порядок отримання громадянства Болгарії. Які документи потрібні та скільки коштує болгарський паспорт.
UAвулиця Георгія Тороповського, 2, Київ, Україна, 02000
+38 (063) 44 78 362ROȘoseaua Pipera 42, București 020112, Румунія
+40 31 229 7723На яких підставах українці можуть отримати паспорт Болгарії. Умови та порядок отримання громадянства Болгарії. Які документи потрібні та скільки коштує болгарський паспорт.
Дмитро Череванюк
Юрист компанії Teil.ua
Паспорт Болгарії можна отримати завдяки натуралізації, походженню, відновленню втраченого статусу та за особливі заслуги. Основна перевага болгарського громадянства для українців — це свобода пересування та роботи в країнах ЄС, доступ до європейських соціальних і освітніх програм, покращення якості життя, а також підвищена безпека й стабільність. Болгарський паспорт надає можливість безвізового в’їзду до багатьох держав і спрощує процес отримання віз. Згідно з останніми статистичними даними в Болгарії проживає близько 67 000 українців.
Для громадян України паспорт Болгарії дає такі переваги:
Ще однією перевагою оформлення громадянства Болгарії є можливість проходження процедури за спрощеною програмою. Супровід в отриманні болгарського паспорта нададуть профільні юристи Teil.
Отримати громадянство Болгарії можна через натуралізацію, проживши в країні від 10 років. Болгарське походження дає право на оформлення громадянства за спрощеною процедурою в більш короткий проміжок часу. Кожен зі способів має свої особливості та вимоги, яких потрібно дотримуватися.
Основна умова отримання болгарського громадянства через натуралізацію — законне проживання в державі у статусі постійного резидента не менше ніж 5 років або 3 роки для подружжя громадян Болгарії. Насамперед потрібно приїхати до країни з певною імміграційною підставою, а саме:
Для набуття громадянства потрібно подати заяву до Міністерства правосуддя Болгарії та пройти процедуру перевірки й розгляду. Щоб отримати паспорт, потрібно бути повнолітнім, матеріально забезпечувати своє існування, мати постійне житло та володіти болгарською мовою.
Набуття громадянства через відновлення, або репатріацію, передбачає певні умови та процедури для осіб, які втратили правовий статус у Болгарії або мають предків-болгар. Основна вимога полягає в доведенні болгарського походження через надання відповідних документів, таких як свідоцтва про народження та шлюб, інші акти громадянського стану.
Для отримання громадянства через відновлення не потрібне попереднє проживання в Болгарії. Щоб відновити статус, потрібно довести родинні зв’язки з болгарським громадянином через надання відповідних документів, таких як свідоцтва про народження або шлюб. Також слід законно перебувати в країні або мати відповідний статус, що підтверджує належність до болгарського суспільства. Що стосується клопотання, то документи слід подавати до Міністерства правосуддя, яке знаходиться в Софії.
Правовий статус за народженням передається автоматично дітям, якщо хоча б один із батьків є громадянином Болгарії на момент їх народження. Це правило поширюється на всіх дітей незалежно від того, де вони народилися або проживають. Дитина, яка була виявлена на території країни, батьки якої невідомі, теж отримує правовий статус у Болгарії.
Болгарський паспорт за особливі досягнення можуть отримати особи, які зробили значний внесок у розвиток країни. Це може стосуватися сфери економіки, науки, культури, спорту тощо. Для отримання громадянства таким способом необхідним є документальне підтвердження заслуг та відповідність певним критеріям, установленим болгарським законодавством.
Отримати громадянство Болгарії може українець уже через рік проживання в країні. Претендувати на прискорену процедуру мають право іноземці, які мають болгарське походження. Суть процедури полягає в тому, що кандидат, в’їжджаючи на територію Болгарії, відразу ж отримує постійний дозвіл на проживання, після чого може клопотати про громадянство.
Програма репатріації допускає можливість отримати правовий статус без необхідності виконання умови терміну проживання в межах процедури натуралізації. Щоб набути громадянство через рік перебування в Болгарії, українцю потрібно пройти певні етапи:
Знайти документи, що підтверджують етнічні зв’язки, можна в державних архівах. Однак, як правило, такі установи неохоче співпрацюють із приватними особами. Тому слід звернутися за допомогою до профільних юристів.
Українці, які не мають етнічних зв’язків із Болгарією, отримують паспорт через натуралізацію. Порядок набуття такий:
Важливим етапом отримання болгарського громадянства є підготовка необхідних документів. Досьє складається з:
Документи на громадянство перекладають болгарською мовою та завіряють нотаріально. Також досьє потрібно апостилювати.
Купити громадянство Болгарії неможливо, у державі немає інвестиційних програм, на підставі яких можна одразу отримати правовий статус. Витрати, з якими стикається іноземець під час проходження процедури натуралізації, пов’язані зі сплатами державного мита. Щодо термінів розгляду заяв, то вони можуть змінюватися залежно від імміграційної підстави.
Стаття витрат | Вартість (€) | Термін |
---|---|---|
Віза | 60 | Від місяця |
ПТП | 256 | Від місяця |
ПМП | 200 | Від місяця |
Громадянство | 50 | 12 місяців |
Статус за репатріацією | Безоплатно | 9 місяців |
Внутрішнє посвідчення | 10 | 2 тижні |
Паспорт | 21 | 2 тижні |
У Болгарії існує два основних види паспортів: біометричний та для тимчасового виїзду за кордон. Біометричний внутрішній паспорт є документом з електронним чипом, що містить особисті дані власника та спеціальні захисні елементи, такі як водяні знаки й наклейки. Закордонний паспорт — це стандартна книжка, що містить інформацію про власника на першій сторінці. Термін дії документів становить 10 років, після чого їх потрібно оновлювати.
Щоб зробити болгарський паспорт, після набуття громадянства необхідно подати заяву до місцевого управління поліції або іншої уповноваженої адміністративної установи. Слід надати свідоцтво про громадянство, посвідчення особи, фотографії та заповнити відповідні форми. Процес оформлення посвідчень зазвичай триває кілька тижнів. Видача болгарського паспорта проходить у тому самому держоргані, де було подане клопотання.
Болгарія дозволяє репатріантам та подружжю громадян, які отримали правовий статус, не відмовлятися від попереднього паспорта. Проте кожна країна визнає вас виключно своїм громадянином. Українське законодавство не забороняє множинне громадянство і не вимагає повідомляти уряд про отримання правого статусу в інших країнах.
Болгарія — не єдина країна, де можна набути громадянство через репатріацію. Низка європейських держав також пропонує можливість українцям одержати правовий статус за спрощеною процедурою.
Репатріація, якою можуть скористатися українці, також діє в Румунії та Польщі. Основною вимогою до претендентів є наявність етнічних зв’язків або територіальної належності до цих держав. Програма прискореного набуття громадянства не потребує тривалого перебування в країні, а також сплати адміністративних зборів.
Вибрати відповідну програму прискореного набуття правового статусу, а також дізнатися про шанси на репатріацію до однієї з країн ЄС допоможуть фахівці міжнародного права. Юристи також супроводжуватимуть клієнта на етапах підготовки клопотання, збирання документів тощо.
Рекомендовані статті
На яких підставах українці можуть отримати паспорт Німеччини. Умови та порядок отримання громадянства Німеччини. Які документи потрібні та скільки коштує...
На яких підставах українці можуть отримати паспорт Чехії. Умови та порядок отримання громадянства Чехії. Які документи потрібні та скільки коштує...
Що дає паспорт ЄС українцям. Які є способи отримання громадянства в Європі. Чи можна отримати паспорт ЄС одразу, без переїзду...
Зробіть перший крок
до своєї мрії про успішне життя в Євросоюзі
Розпочніть процес оформлення громадянства ЄС прямо зараз
Оформлення
громадянства Євросоюзу
за спрощеною процедурою, в супроводі
спеціалістів Teil