• UAвулиця Георгія Тороповського, 2, Київ, Україна, 02000

    +38 (063) 44 78 362
  • ROȘoseaua Pipera 42, București 020112, Румунія

    +40 31 229 7723
teil.ua
  • Головна
  • Громадянство ЄС
    • Громадянство ЄС
    • Громадянство Румунії
    • Громадянство Болгарії
    • Громадянство Польщі
    • Громадянство Німеччини
    • Громадянство Чехії
  • Блог
  • Про компанію
  • Контакти
  • UAвулиця Георгія Тороповського, 2, Київ, Україна, 02000

    +38 (063) 44 78 362
  • ROȘoseaua Pipera 42, București 020112, Румунія

    +40 31 229 7723
Як отримати паспорт Італії в 2025 році

Як отримати паспорт Італії в 2025 році

На яких підставах українці можуть отримати паспорт Італії. Умови та порядок отримання громадянства Італії. Які документи потрібні та скільки коштує італійський паспорт.


Залиште заявку
та отримайте консультацію



Головна  /   Італія  /   Громадянство
4.9 / 5
Имя автора Фамилия автора

Дмитро Череванюк

Юрист компанії Teil.ua

Українці, які не мають етнічних зв’язків із країною, можуть оформити паспорт Італії через натуралізацію. Для цього треба прожити легально на території держави від 3 до 10 років. Іноземці, у яких є італійське коріння, мають право отримати статус за народженням або походженням.

Італія цікавить українців високим рівнем життя, а також можливістю здобути європейський паспорт, який надає його власнику права нарівні з іншими громадянами ЄС. Згідно з останніми даними, у країні проживає близько 300 000 українців, які мають італійське резидентство.

Що дає італійський паспорт

Оформлення італійського громадянства для українців дає багато переваг, серед яких:

  • Вільне пересування. Громадянство Італії надає право безвізового пересування 177 країнами світу.
  • Право на проживання та роботу. Італійський паспорт дає право проживати, працювати та навчатися в будь-якій країні Європейського Союзу без необхідності отримання додаткових дозволів або віз.
  • Соціальні гарантії. Громадяни Італії мають доступ до широкої системи соціального забезпечення, зокрема медичного обслуговування, пенсій, допомоги з безробіття та інших соціальних програм.
  • Освіта. Громадяни країни можуть користуватися перевагами італійської системи освіти, включно з безоплатним або зі значними знижками навчанням у державних школах та університетах.
  • Економічні можливості. Італійське громадянство може відкрити доступ до кращих економічних можливостей, зокрема пільгових умов для ведення бізнесу, отримання кредитів та доступу до європейських фондових ринків.
  • Державні програми підтримки. Громадяни Італії можуть брати участь у різних державних програмах підтримки, таких як субсидії для малого та середнього бізнесу, гранти на наукові дослідження й інновації.
  • Політичні права. Громадяни мають право брати участь у виборах та бути обраними на державні посади, що дозволяє впливати на політичне життя країни та Євросоюзу.

Способи набуття громадянства в Італії

Паспорт громадянина Італії отримати можна завдяки натуралізації, за народженням або походженням. Українці, які не мають етнічних зв’язків із країною, проходять тривалу процедуру імміграції, що містить кілька етапів легалізації проживання в державі.

Натуралізація

Іноземці, які прожили в Італії 10 років, 5 із тимчасовим та 5 із постійним резидентством, можуть претендувати на громадянство. Насамперед потрібно мати імміграційну підставу, що надасть право в’їхати на територію країни та перебувати там тривалий період часу. До цілей імміграції належать:

  • навчання;
  • працевлаштування;
  • бізнес;
  • возз’єднання сім’ї;
  • біженство та інші.

Українці, які проходять процес натуралізації, також мають виконати інші законодавчі вимоги. Здобувачеві слід скласти іспит на знання італійської мови. Рівень володіння мовою повинен бути не нижчим ніж В1.

Визначитися зі способом для імміграції допоможуть фахівці міжнародного права. Юристи також розкажуть, у яких країнах діє спрощена програма набуття громадянства, та що саме потрібно  для отримання паспорта Італії у найкоротші терміни.

Шлюб

Одруження з італійцем також є одним із різновидів натуралізації та дає можливість набути громадянства країни. Проте термін проживання для іноземців, які зареєстрували офіційний союз із громадянином Італії, менший ніж для інших іммігрантів. Подружній парі потрібно прожити у шлюбі щонайменше 2 роки на території Італії або 3 роки в іншій державі, після чого іноземець має право клопотати про громадянство. Крім того, ще 2 роки знадобиться для того, щоб уповноважені служби розглянули заяву претендента на правовий статус. Цей період часу буде скорочено, якщо у подружжя є рідні або усиновлені діти.

Народження та походження

Громадянство може отримати дитина, один із батьків якої є італійцем. Місце народження в такому разі значення не має. Якщо дитина народилася в Італії, але її батьки не мають правового статусу або про них зовсім нічого не відомо, вона також отримує італійський паспорт. Громадянство доступно також дітям, усиновленим італійцями.

Іноземець, який має коріння в Італії, може отримати громадянство. Претендувати на паспорт мають право нащадки італійців до другого ступеня. Заявнику потрібно довести наявність родинних зв’язків. Також іноземцю, який хоче відновити правовий статус за походженням, необхідно прожити в державі мінімум 3 роки.

Строки отримання паспорта Італії

Основні умови для іноземців, які хочуть одержати правовий статус, прописані в законі «Про громадянство Італії». Для претендентів на натуралізацію основною вимогою є легальне проживання в країни протягом 10-річного періоду. В деяких випадках цей строк скорочується, а саме:

  • 3 роки — для іноземців, які мають хоча б одного родича італійця по прямій лінії;
  • 3 роки — для заявників, які не мають громадянства, але народилися в Італії та прожили там цей час;
  • 4 роки — для громадян країн, які приєдналися до Європейської спільноти;
  • 5 років — для політичних біженців;
  • обов’язковий період проживання відсутній — для претендентів, які не менше ніж 5 років проходили військову службу за кордоном, але в італійській армії.

Як отримати італійське громадянство на загальних умовах

  1. Запит візи. Українцям не потрібна віза для відвідування Італії на період до 3 місяців. Однак іммігранти, які планують отримання громадянства, оформляють в’їзний документ категорії D. Віза дозволяє не лише залишатися в Італії тривалий проміжок часу, а й займатися конкретною діяльністю. Оформити в’їзний дозвіл можна у посольстві або візовому центрі. Здобувач подає заяву та необхідні документи, зокрема ті, що підтверджують імміграційну підставу. Після отримання візи, іноземець може виїжджати до Італії.
  2. Оформлення ПТП. Прибувши до Італії, іноземцю потрібно отримати посвідку на тимчасове проживання (ПТП). Оформити ПТП слід протягом 8 днів із моменту приїзду до країни. Запит на тимчасове резидентство подається до Єдиної міграційної служби (SUI), поліції або поштових відділень зі спеціалізованою довідковою службою Sportello Amico. Документи, необхідні на ПТП, аналогічно тим, що були подані на візу. Дозвіл видається на різний період залежно від категорії іммігрантів. Стандартно термін дії ПТП становить рік із можливістю продовження.
  3. Складання мовного іспиту. Перебуваючи в Італії в статусі резидента, іноземець може скласти тест на знання мови. Цей сертифікат надалі дозволить отримати постійне місце проживання, а потім і громадянство. Скласти тест можна в державному або приватному навчальному закладі, що має акредитацію Міністерства освіти Італії. Результат іспиту повинен показувати, що іноземець володіє італійською мовою на рівні не нижчому ніж В1.
  4. Отримання ПМП. Через 5 років легального перебування в країні зі статусом тимчасового резидента іноземець подає заяву на отримання постійного місця проживання (ПМП). Клопотання надається до уповноваженого органу, яким було видано ПТП. Постійне резидентство доступно заявнику, якщо він не втратив імміграційної підстави та подав усі необхідні документи.
  5. Клопотання про громадянство. Отримати паспорт можна через 5 років перебування в Італії на підставі постійного місця проживання. Клопотання розглядає Міністерство внутрішніх справ. Заявка та досьє подаються до відділу МВС за місцем проживання іммігранта. Якщо держорган ухвалює ствердне рішення, то іноземцю видається сертифікат про громадянство. Отримавши документ, особа підтверджує свою готовність виконувати обов’язки громадянина Італії.
  6. Виготовлення паспорта. Сертифікат про громадянство надає право оформити внутрішній паспорт Італії. Посвідчення особи можна запросити через сайт Prenot@Mi. Здобувачу буде призначено дату та час відвідування відділення видачі паспортів.

Потрібні документи

Важливим етапом у підготовці до отримання італійського громадянства є збір документів. Досьє, необхідне для подання клопотання про оформлення статусу, складається з:

  • анкети;
  • сертифіката на громадянство;
  • закордонного паспорта;
  • карти ПМП;
  • сертифіката про знання мови;
  • довідки про відсутність судимості;
  • 2 фото;
  • чека про сплату адміністративного збору.

Для різних категорій заявників будуть потрібні додаткові документи на громадянство, серед яких можуть бути такі, як свідоцтво про шлюб, підтвердження родинних зв’язків з італійцями та інші. За допомогою спеціалістів потрібно зробити переклад досьє державною мовою, завірити його нотаріально та апостилювати.

Терміни та вартість отримання

Загальний термін набуття громадянства Італії залежить від кожного з етапів легалізації проживання в країні. Ураховуючи необхідні терміни проживання, іноземцю знадобиться загалом до 11 років, щоб отримати італійський паспорт. Купити документ, обійшовши всі законні процедури, неможливо. Також на всіх етапах імміграції іноземець повинен сплачувати державне мито. Адміністративний збір стягується за розгляд уповноваженими службами тієї або іншої заявки.

Стаття витратВартість (€)Термін
Віза 116Від місяця
ПТПот 40 до 100Від місяця
ПМП3220 днів
Громадянство 250Від 2 років
Електронне посвідчення 222 тижні
Закордонний паспорт 1162 тижні

Існують імміграційні програми, що не вимагають сплати державного мита під час оформлення громадянства. Йдеться про репатріацію, яка до того ж дозволяє отримати паспорт ЄС у пришвидшені строки. Дізнатися подробиці програми можна, записавшись на консультацію до фахівців міжнародного права.

Як зробити італійський паспорт

Італійці мають два паспорти: внутрішній і закордонний. Іноземці можуть оформити обидва документи після отримання сертифіката про громадянство. Внутрішнє електронне посвідчення особи використовується на території Італії та має вигляд пластикової ID-картки. Закордонний паспорт у вигляді звичайної книжечки використовується для виїзду за кордон. Зробити ID-картку можна, подавши заявку через сайт Prenot@Mi. Щоб отримати закордонний паспорт, потрібно звернутися в управління поліції.

Алгоритм дій під час оформлення обох документів однаковий. Особа подає заяву до уповноваженого органу й у призначений день відвідує його відділення. Потрібно підготувати документи, серед яких — свідоцтво про громадянство, фото, анкета тощо. Наступний етап — це очікування виготовлення посвідчення та відвідування відомства, що займається видачею італійського паспорта. Термін дії ID-картки та закордонного паспорта становить 10 років, 3 — для дітей до 3 років, 5 — для заявників від 3 до 18 років. Після закінчення цього періоду документи потрібно оновлювати.

Подвійне громадянство в Україні та Італії

Італія не дозволяє подвійне громадянство. Натомість іноземці, які отримали паспорт у країні, можуть не відмовлятися від попереднього. У цьому випадку йдеться про друге громадянство, на підставі якого кожна з держав вважає особу належною виключно до неї.

Для українців також є можливість залишити два паспорти. В Україні не визнається множинне громадянство. Однак у разі отримання правового статусу в іншій країні відмовлятися від українського не потрібно. Таким чином, українці можуть мати італійський паспорт, залишаючись водночас громадянами своєї держави.

Прості програми отримання статусу за кордоном для українців

Українцям доступні програми, що дозволяють одразу оформити громадянство у найкоротші строки. Наприклад, у Румунії, Польщі та Болгарії діє репатріація. Програма дозволяє отримати європейський паспорт на основі етнічних зв’язків або територіальної належності. Ураховуючи геополітичну ситуацію на початку XX століття у східній Європі, українці можуть претендувати на репатріацію у вищезгаданих державах.

Серед переваг цієї програми — відсутність необхідності тривалого проживання за кордоном, інтеграції в суспільство, а в деяких випадках і вивчення державної мови. Дізнатися про свої шанси на отримання європейського паспорта в короткий строк допоможуть фахівці міжнародного права. Юристи докладно розкажуть, хто може претендувати на репатріацію та які документи для цього знадобляться. Також фахівці супроводжуватимуть клієнта на всіх етапах імміграції.

Рекомендовані статті

Як отримати паспорт Фінляндії в 2025 році

Як отримати паспорт Фінляндії в 2025 році

На яких підставах українці можуть отримати паспорт Фінляндії. Умови та порядок отримання громадянства Фінляндії. Які документи потрібні та скільки коштує...

Як отримати паспорт Франції в 2025 році

Як отримати паспорт Франції в 2025 році

На яких підставах українці можуть отримати паспорт Франції. Умови та порядок отримання громадянства Франції. Які документи потрібні та скільки коштує...

Як отримати паспорт Німеччини в 2025 році

Як отримати паспорт Німеччини в 2025 році

На яких підставах українці можуть отримати паспорт Німеччини. Умови та порядок отримання громадянства Німеччини. Які документи потрібні та скільки коштує...

Зробіть перший крок
до своєї мрії про успішне життя в Євросоюзі

Розпочніть процес оформлення громадянства ЄС прямо зараз

Залиште заявку
та отримайте консультацію



Оформлення
громадянства Євросоюзу

за спрощеною процедурою, в супроводі спеціалістів Teil


  • Без знання іноземної мови
  • Без суттєвих інвестицій в економіку країни

Залиште заявку
та отримайте консультацію



teil.ua
  • Громадянство ЄС
  • Громадянство Румунії
  • Громадянство Болгарії
  • Громадянство Польщі
  • Громадянство Німеччини
  • Громадянство Чехії

Контакти

  • UAвулиця Георгія Тороповського, 2, Київ, Україна, 02000

    +38 (063) 44 78 362
  • ROȘoseaua Pipera 42, București 020112, Румунія

    +40 31 229 7723

Зв'яжіться з нами

[email protected]
  • Telegram
  • Viber
  • WhatsApp
  • Copyright © «Teil.ua», 2025. All rights reserved.
  • Угода користуванняПолітика конфідеційності