Як отримати паспорт Румунії
На яких підставах українці можуть отримати паспорт Румунії. Умови та порядок отримання громадянства Румунії. Які документи потрібні та скільки коштує румунський паспорт.
UAвулиця Георгія Тороповського, 2, Київ, Україна, 02000
+38 (063) 44 78 362ROȘoseaua Pipera 42, București 020112, Румунія
+40 31 229 7723На яких підставах українці можуть отримати паспорт Румунії. Умови та порядок отримання громадянства Румунії. Які документи потрібні та скільки коштує румунський паспорт.
Дмитро Череванюк
Юрист компанії Teil.ua
Паспорт Румунії можна отримати за народженням, натуралізацією або відновленням. Українці, у яких є територіальні та етнічні зв’язки з країною, мають право на спрощену процедуру оформлення громадянства. Отримати паспорт можна без попереднього проживання в країні. Для натуралізації потрібно прожити в Румунії 8 років або 5 років у шлюбі з громадянином цієї держави.
Румунське громадянство дає українцям можливість жити, працювати та навчатися в будь-якій країні Європейського союзу, подорожувати без віз за багатьма напрямками, а також доступ до соціальних і медичних послуг ЄС.
Оскільки Румунія є членом ЄС, її громадяни автоматично отримують доступ до європейського ринку праці, соціальних гарантій, медицини та безвізових поїздок до багатьох країн світу. Оформлення громадянства Румунії дає українцям можливість значно покращити їхні можливості та якість життя за рахунок:
Вибір шляху набуття громадянства Румунії залежить від походження заявника. Якщо ви маєте право на проходження спрощеної процедури, то отримати паспорт зможете в якості другого вже через 12-18 місяців після подачі заявки. Для інших претендентів існує процедура натуралізації.
Щоб отримати паспорт через натуралізацію, потрібно виконати декілька основних умов. Першою вимогою є проживання в країні на законних підставах протягом 8 років. Винятком є подружжя румунських громадян, для яких термін скорочено до 5 років із моменту реєстрації шлюбу. Ви маєте бути повнолітнім, володіти румунською мовою на достатньому рівні, знати про культуру та Конституцію країни. Обов’язковою умовою є наявність легального джерела доходу, достатнього для забезпечення себе та своєї сім’ї. Крім того, кандидат не повинен мати судимостей, йому слід також показати, що він інтегрувався в румунське суспільство.
Процес натуралізації охоплює кілька етапів, до яких належить отримання національної довгострокової візи, посвідок на тимчасове й постійне проживання та паспорта. Підставами для первинного резидентства та подальшого отримання громадянства можуть бути:
Слід зазначити, що навчання в румунському виші не є підставою для отримання первинної посвідки на проживання. Час, проведений у Румунії в період навчання, не враховується для здобуття постійного резидентства та громадянства. Після отримання диплома випускникові потрібно змінити свій дозвіл на проживання, наприклад, на робочий.
Вихідці з країн пострадянського простору є потенційними кандидатами на репатріацію до Румунії. Зміна державних кордонів окремих країн та повоєнні депортації стали причинами масових міграційних процесів. Тому відновлення правового статусу є оптимальним варіантом для українців, щоб набути румунське громадянство. Програма репатріації передбачає можливість повернення на історичну батьківщину осіб, які мешкали в Румунії в період із 1918 по 1940 роки, а також їхніх нащадків до третього покоління включно. Варто зазначити, що в цей період до Румунії належали Буковина та Бессарабія, які є частинами нинішньої України.
Документи, що містять докази наявності у кандидата територіальної належності або етнічних зв’язків з Румунією, як правило, зберігаються в державних архівах. Ці держустанови рідко готові співпрацювати з приватними особами, тому слід звернутися до профільних юристів.
Разом із вами претендувати на громадянство за програмою репатріації можуть неповнолітні діти. Дитина отримує статус на підставі заяви від батька або матері, наданого свідоцтва про народження та довідки про згоду другого з батьків, яку необхідно завірити нотаріально. У репатріанта немає потреби жити в країні, знати національну мову на високому рівні та сплачувати державне мито.
Допомогу в оформленні громадянства через репатріацію, що охоплює підготовку документів і супровід під час проходження процедури, надають фахівці міжнародного права. Подробиці співпраці з юристами — на консультації.
На громадянство Румунії можуть претендувати діти, які народилися в країні та мають хоча б одного з батьків-румунів. Також це право мають діти, які народилися за кордоном, якщо батько або мати на момент їх народження був громадянином держави. Діти батьків без правого статусу або знайдені на території країни також можуть отримати румунське громадянство за народженням.
Українці, які не мають територіальної належності або румунського коріння, можуть отримати громадянство через натуралізацію. Алгоритм дій такий:
Документи на громадянство потрібно перекласти на румунську мову, зробити копії та завірити нотаріально. Досьє також апостилюється. В базовий пакет входять такі документи:
Громадянство Румунії не можна купити або оформити через інвестиційні внески. Витрати, які потрібно врахувати претенденту під час натуралізації, стосуються адміністративних зборів. Державне мито сплачується за розгляд заяв на всіх етапах легалізації проживання в Румунії.
Стаття витрат | Вартість (€) | Термін |
---|---|---|
Віза | 120 | Місяць |
ПТП | 52 | Від місяця |
ПМП | 52 | Від місяця |
Громадянство | 130 | Рік |
Статус через репатріацію | Безоплатно | Рік |
Паспорт | 52 | 2 тижні |
Іноземці, які набули румунське громадянство, отримують два типи документів: закордонний паспорт, відомий як «червона книжка», та внутрішню ID-картку. Перший використовується для ідентифікації за межами ЄС, другий — усередині Румунії та інших країн Євросоюзу. Щоб зробити закордонний та внутрішній паспорти, потрібно зареєструвати заявку на сайті Головного управління паспортів та оплатити збір через банківські каси Румунії або онлайн.
Видача румунського паспорта здійснюється у громадській паспортній службі Румунії або дипломатичному представництві за кордоном. Вартість документа залежить від віку заявника. Для дітей до 12 років ціна біометричного паспорта становить 47 EUR, для решти — 52 EUR. Посвідчення дійсне 10 років, після чого його треба оновлювати.
Подвійне громадянство можливе лише в тих країнах, які підписали між собою відповідну міжнародну угоду. Україна та Румунія не мають відповідного договору. Однак румунське законодавство дозволяє мати кілька паспортів. Таким чином, у країні дозволено мати два і більше громадянств, у межах яких кожна з держав визнає належність особи виключно до своєї країни.
Як набути громадянство ЄС у спрощеному порядку, розкажуть фахівці міжнародного права. Юристи допоможуть визначитися з вибором імміграційної програми, а також супроводжуватимуть клієнта на решті етапів отримання другого паспорта.
Рекомендовані статті
На яких підставах українці можуть отримати паспорт Франції. Умови та порядок отримання громадянства Франції. Які документи потрібні та скільки коштує...
На яких підставах українці можуть отримати паспорт Німеччини. Умови та порядок отримання громадянства Німеччини. Які документи потрібні та скільки коштує...
На яких підставах українці можуть отримати паспорт Чехії. Умови та порядок отримання громадянства Чехії. Які документи потрібні та скільки коштує...
Зробіть перший крок
до своєї мрії про успішне життя в Євросоюзі
Розпочніть процес оформлення громадянства ЄС прямо зараз
Оформлення
громадянства Євросоюзу
за спрощеною процедурою, в супроводі
спеціалістів Teil