Як отримати паспорт Словенії в 2025 році
На яких підставах українці можуть отримати паспорт Словенії. Умови та порядок отримання громадянства Словенії. Які документи потрібні та скільки коштує словенський паспорт.
UAвулиця Георгія Тороповського, 2, Київ, Україна, 02000
+38 (063) 44 78 362ROȘoseaua Pipera 42, București 020112, Румунія
+40 31 229 7723На яких підставах українці можуть отримати паспорт Словенії. Умови та порядок отримання громадянства Словенії. Які документи потрібні та скільки коштує словенський паспорт.
Дмитро Череванюк
Юрист компанії Teil.ua
Паспорт Словенії можна отримати за народженням, відновленням, походженням або через натуралізацію. Для набуття громадянства українцям потрібно проживати в країні протягом 10 років, з яких останні 5 років — із постійним дозволом. Важливо не мати судимостей та скласти іспит зі знання словенської мови.
Громадянство Словенії дає можливість вільного пересування країнами ЄС, а також інші привілеї, такі як доступ до освіти й охорони здоров’я в державах Євросоюзу.
Громадянство Словенії дає українцям низку значних переваг:
Профільні юристи допоможуть вибрати спосіб отримання другого громадянства з метою отримання більших можливостей та супроводжують клієнта на всіх інших етапах легалізації проживання за кордоном.
Отримати громадянство можна за умови виконання всіх вимог натуралізації. Вам потрібно бути повнолітнім і прожити на території Словенії від 10 років: 5 із тимчасовим та 5 із постійним резидентством. Обов’язковою умовою є відмова від попереднього громадянства. Також у вас не має бути кримінальних проваджень, зокрема вироку до безумовного покарання у вигляді позбавлення волі на строк більше ніж 3 місяці або умовного засудження до позбавлення волі з випробувальним строком понад рік.
Слід мати стабільний дохід на рівні не нижче ніж мінімальний у країні, який станом на 2024 рік становить 1203 EUR на місяць. Серед важливих умов: володіння словенською мовою на рівні А2–В1, дотримання податкових зобов’язань, а також відсутність ознак можливої небезпеки для суспільства та правопорядку Словенії. Під час отримання словенського громадянства потрібно скласти присягу, погодившись виконувати обов’язки громадянина Словенії.
Щоб отримати паспорт Словенії через натуралізацію, потрібно перебувати в країні протягом 10 років, з яких останні 5 мають бути з постійним дозволом на проживання. Крім того, слід довести свою інтеграцію до словенського суспільства, скласти іспит на знання словенської мови й основних аспектів культури та суспільного життя.
Натуралізація складається з кількох етапів легалізації проживання в державі. Іноземець отримує візу, посвідку на тимчасове, а потім і на постійне проживання. Насамперед слід мати одну з імміграційних підстав, а саме:
Набути громадянства автоматично мають право діти, народжені від громадян Словенії. Правило застосовується до дітей, народжених як усередині країни, так і за її межами. Якщо батьки мають різні громадянства, статус може бути успадкований залежно від юридичних факторів, наприклад, таких як місце народження.
Особи, які втратили громадянство Словенії внаслідок набуття правового статусу іншої держави, можуть відновити його. Скористатися процедурою мають право претенденти, які прожили в країні мінімум пів року.
Програма передбачає надання громадянства Словенії особам слов’янського походження, уродженцям держави, їхнім нащадкам до 4 покоління та іншим категоріям осіб, які мають культурні або історичні зв’язки з країною. Репатріація запроваджена урядом Словенії для полегшення повернення нащадків вимушених переселенців або експатріантів. Програма вимагає проживання в країні від року.
Іноземець, який перебуває у шлюбі з громадянином Словенії, може подати заяву на набуття статусу після року проживання в країні. Основною вимогою є наявність офіційного союзу. Безпосередньо шлюб має бути укладений мінімум за 3 роки до подання клопотання про громадянство.
Біженці, які отримали притулок у Словенії, можуть подати заяву на отримання статусу після 5 років безперервного перебування з постійним дозволом на проживання. Кандидатам також слід довести своє знання словенської мови.
Отримання словенського громадянства за особливі заслуги перед країною передбачає спрощені вимоги для осіб, чий внесок у розвиток держави на міжнародній арені визнано значним та цінним. Основні аспекти процесу охоплюють демонстрацію довгострокових та значущих досягнень у таких сферах, як наука, культура, спорт, освіта, громадська робота або економіка.
Досьє, що подається для отримання громадянства Словенії, складається з:
Документи на громадянство мають бути перекладені державною мовою та завірені нотаріусом. Також досьє апостилюють. Залежно від підстав для оформлення статусу можуть знадобитися інші документи, такі як докази наявності фінансів на матеріально-побутові потреби, наприклад, контракту за наймом, стипендії, пенсії, виплат самозайнятим тощо.
На всіх етапах натуралізації в Словенії потрібно сплачувати державне мито. Адміністративні збори є фіксованими.
Стаття витрат | Вартість (€) | Термін |
---|---|---|
ПТП | 102 | 1 місяць |
ПМП | 91 | 1 місяць |
Громадянство | 195 | 6–8 місяців |
Паспорт | 49 | 2 тижні |
Деякі способи набуття європейського громадянства не передбачають сплати держмита. Дізнатися подробиці можна, записавшись на консультацію до спеціалістів.
Видача словенського паспорта відбувається після отримання сертифіката про громадянство. У країні існує два типи документів. Внутрішній паспорт потрібен для підтвердження особи на території держави. Документ має вигляд пластикової ID-картки з інформацією про власника. Ще один паспорт у формі книжки потрібен для виїзду за кордон. Посвідчення видаються на 10 років, після чого їх потрібно оновлювати.
Щоб зробити паспорти, треба звернутися до муніципалітету за місцем проживання або у відділ Міністерства внутрішніх справ. Заявник подає клопотання та документи, його фотографують і знімають відбитки пальців. Одержати посвідчення можна в тому самому відділенні, де було подане клопотання.
Словенський уряд не вимагає відмови від попереднього громадянства, якщо новий паспорт отримано через процедуру позачергової натуралізації. Зберегти правовий статус дозволяється іноземцям, які:
Якщо громадянство Словенії отримано через стандартну натуралізацію, вам доведеться відмовитися від українського паспорта.
Водночас низка європейських країн пропонує можливість отримання статусу в короткі терміни з мінімальними вимогами та можливістю зберегти перший паспорт. Оптимальним варіантом набуття правового статусу в ЄС для громадян України є репатріація до Румунії, Польщі або Болгарії. У зв’язку з великими міграційними потоками на початку ХХ століття багато українців мають територіальну належність або етнічні зв’язки з вищеназваними державами. Репатріація не потребує тривалого проживання в країні, а у низці випадків — навіть знання національної мови та сплати державного мита.
Дізнатися про свої шанси на репатріацію допоможуть фахівці з міжнародного права. Юристи розкажуть, які необхідні документи та як правильно подати заяву, і супроводжуватимуть клієнта на решті етапів отримання паспорта ЄС.
Рекомендовані статті
На яких підставах українці можуть отримати паспорт Франції. Умови та порядок отримання громадянства Франції. Які документи потрібні та скільки коштує...
На яких підставах українці можуть отримати паспорт Німеччини. Умови та порядок отримання громадянства Німеччини. Які документи потрібні та скільки коштує...
На яких підставах українці можуть отримати паспорт Чехії. Умови та порядок отримання громадянства Чехії. Які документи потрібні та скільки коштує...
Зробіть перший крок
до своєї мрії про успішне життя в Євросоюзі
Розпочніть процес оформлення громадянства ЄС прямо зараз
Оформлення
громадянства Євросоюзу
за спрощеною процедурою, в супроводі
спеціалістів Teil